Świat Chusty

Noszenie nie przyzwyczaja

Tydzień Bliskości - noszenie nie przyzwyczaja

Jedna z doradczyń - Daga podjęła się bardzo trudnego zadania, a mianowicie w październiku zeszłego roku przeprowadziła ankietę wśród rodziców dotyczącą noszenia dziecka w chuście lub nosidle miękkim. Odzew środowiska chustowego zaskoczył ją samą. Czyli z zakładanych 100 ankiet okazało się, że wypełnionych zostało ponad 530. I na ich podstawie można wyciągnąć następujące wnioski:


- ponad 60 % rodziców nosi, bo ważna dla nich jest bliskość, potem są wymieniane "wolne ręce", na kolejnym miejscu plasują się swoboda i mobilność, jako czwarte wymieniane jest starsze rodzeństwo,
- ponad 85 % przyznaje, że dziecko nie przyzwyczaiło się przez noszenia w chuście do noszenia,

Jednocześnie rodzice potwierdzają, że ponad połowa z nich korzysta z wsparcia doradcy chustowego, blisko 1/3 korzysta z internetu, a potem są wymieniane: koleżanki, grupy chustowe itd. Sama decyzja o noszeniu dziecka w chuście w ponad 50 % zapada jeszcze jak mama jest w ciąży, kolejne 30 % rodziców robi to w pierwszych tygodniach życia dziecka.

Więcej na blogu: http://dziubdziak.pl/chustonoszenie-w-liczbach/

Świat Chusty

Podaruj prezent

Dla siebie lub Twoich bliskich z rodziny, ale także dla przyjaciół lub znajomych - możesz podarować bon na warsztaty chustowe, jako prezent dla nowonarodzonego dziecka. Kupon będzie ważny przez pół roku od momentu nabycia.

Druga wersja prezentu to specjalny bon na konsultacje indywidualne w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu, np. w domu.

Aby otrzymać promocyjny bon napisz lub zadzwoń: +48 501 020 050.

Dlaczego w chuście?

Mamie noszenie w chuście dziecka ułatwia wsłuchanie się w jego potrzeby, dzięki czemu jest ono mniej płaczliwe.

Ojcu chusto-noszenie pozwala nawiązać głęboką relację z niemowlęciem, ale i pokazywać mu świat.

Dla samego maluszka to zaś po prostu życie jak z bajki - znajduje się blisko ciała rodziców, odbiera wibrowanie ich głosów, czuje ciepło ciała, a do tego spokojnie odkrywa otaczającą go rzeczywistość.

fragment książki "Nosimy nasze dziecko"

Partnerzy moich warsztatów chustowych